MİNYATÜR SCHNAUZER BAKIMI

 

 

Minyatür Schnauzer Bakımı

Minyatür Schnauzer ırkının bakımı ne az ne çok ilgi gerektiren bir ırktır. Minyatür Schnauzer ırkı ev içerisindeki sarf ettiği enerji günlük kondisyonu için yeterli olacaktır, lakin Onun evimizin dışında doğal ortamda dolaşması da son derece faydalı olacaktır. Minyatür Schnauzer  tüylerinin düzenli olarak tımar edilmesi gereken bir ırktır. Schnauzer ırkının yavruluk döneminde özellikle organik beslenmesi her zaman ileriye dönük faydalı olmuştur. Şahsi düşüncem 4. ayından itibaren kuru mama yerine kendi imkanlarımızla hazırlanacak rasyonların gıda olarak verilmesi son derece faydalı olacağı kanaatindeyim. Özellikle kuru mamaların muhteviyatında bulunan kimyasal katkıların metabolizması için çok da fayda sağlayacağını düşünmüyorum.

      Minyatür Schnauzer yavrularının özellikle 3 ile 6 ay arasında verilecek ve kulaklarının dikleşmesi kemik yapısının istenilen standartlarda olması için takviye olarak verilecek kalsiyum tabletleri yerine haftada bir defa 1 kibrit kutusu büyüklüğünde beyaz peynir verilmesi ve kendi imkanlarımızla hazırladığımız gıda rasyonunun üzerine bir tatlı kaşığı sade yoğurt takviyesi son derece sağlıklı olacağı düşüncesindeyim.

      Minyatür Schnauzer yavrularının diş değişimi sürecinde suni kemikler yerine mahalle kasabından alınacak kemikler, özellikle besleyiciliği açısından ve diş ve damak kaşıntı gidermesi açısından ve yavru köpeğin çene direncinin güçlendirilmesi, çene kas yapısının çalıştırılması açısından son derece faydalı olacaktır.

      Minyatür Schnauzer ırkının eğitime son derece yatkın olmasından dolayı özellikle yavruluk döneminde iletişim kurmak ve verdiğimiz komutları uygulaması açısından kesinlikle ödül çubukları ve ödül yiyecekleri verilmemelidir. Bunun nedeni ise, yavru köpeğimize bu dönemde uygulanacak yiyecek ödül proğramları ileriki yaşantısına yönelik dilencilik alışkanlığını pekiştirecek ve insanların ellerinde bulunan yiyecekleri elde etmek için onlara sevimlilik yapmaya çalışacaktır. Minyatür Schnauzer yavrularımızın eğitimlerinde ileriye dönük mutlak başarı sağlamak istiyorsanız kesinlikle yiyecek ödül proğramı yerine sözlü ödül proğramlarını uygulamayı tercih ediniz.

      Minyatür Schnauzer ırkının yavruluk sürecinden erişkinlik döneminde kadar olan dönemde, mümkün olduğunca beslenmesinden eğitimine kadar olan her evrede organik davranmaya çalışın. Yavru köpeğimizin yıkanma ihtiyacın da mümkün olduğunca köpek şampuanları yerine PH derecesi daha uygun olan Bebek şampuanları kullanınız. Unutmayınız ki bebek şampuanlarının içeriği köpeklerimizin kendisini soğuk, sıcak ve her türlü iklim koşullarına karşı koruyan kıl tabasındaki tahribatı minimize etmiş olacaktır.

 
     
 
Minyatür Schnauzer Kulübü, bir Köpek Kulübü kuruluşudur.

Minyatür Schnauzer

(0541) 262 5853

Ana Sayfa